Zakochaj się niechcący

Człowiek zwinnie przechodzi z jednego, do kolejnego etapu w życiu. To nie marzenia, cele i plany prowadzą do zmian. Do zmian prowadzą emocje. Do zmian prowadzi stres i ekscytacja.

Hanka włączyła płytę ze spokojną, rockową nutką i otworzyła laptopa, na którym zebrała się spora warstwa kurzu. To już miesiąc jak nie włączałam komputera.

Życie jest zabawne. Kiedy człowiek pragnie miłości, zawsze źle lokuje uczucia. Zawsze zakochuje się platonicznie w przypadkowej, nieodpowiedniej osobie. Chce miłości, więc kocha wbrew rozumowi. Kocha niepotrzebnie, boleśnie, bezzasadnie. Bez wzajemności.

Któregoś dna Hanka postanowiła skupić się na rozwoju osobistym. Nowa praca, nowe zadania, nowe mieszkanie i towarzystwo. Dzień po dniu zaczęła opuszczać strefy komfortu w różnych dziedzinach życia. Z powodu szybkiej adaptacji w nowym środowisku, wychodzenie ze strefy komfortu nabrało nowego znaczenia. Ewaluowało, stało się dzikie, bardziej odważne, uzależniające.

Żeby znaleźć miłość, trzeba nie chcieć kochać. Skupić się na sobie. Wtedy nie kieruje się uczuć na niewłaściwe osoby. Wtedy można zakochać się niechcący.
Nie ma nic piękniejszego niż zakochanie się niechcący. To jak dostać urodzinowy prezent w miesiącu, w którym nie ma się urodzin. I trochę jakby mieć urodziny codziennie.

Zakochaj się niechcący w 2016 roku. Zakochaj się w sobie, a później zwyczajnie pozwól zbliżyć się do siebie osobie, której dałbyś szansę zostania przyjacielem. Pozwól zbliżyć się osobie, której powierzyłbyś opiekę nad swoim kotem lub psem. Czy żółwiem.

Spełnienia marzeń. Kreatywnego smutku i szczerej radości w Nowym Roku.

 

 

Podobne wpisy

#, #, #, #, #