Wszystkiego najlepszego

To zaczęło się rok temu.

Wracając z weekendowego wypadu poza miasto, uświadomiłam sobie, jak bardzo mi na tobie zależy.

Nigdy nie zrobiłeś w moją stronę żadnego kroku, mimo to, postanowiłam o ciebie zawalczyć. Niewiele myśląc, podniosłam słuchawkę telefonu i złożyłam ci urodzinowe życzenia. Na dworze było już ciemno, a powietrze pachniało palonymi liśćmi. Otaczało mnie wielu obcych mi ludzi, a ty ucieszyłeś się z mojego telefonu.

Później jakoś poszło, dotknęłam nieba i wydawało mi się, że jestem największą szczęściarą na świecie. Uczucie krótkie, złudne, ale tak piękne w swojej prostocie.

Dziś mieszkam w innym mieście, mam pracę o której marzyłam i mężczyznę , który mnie podziwia, uważając mnie za najsilniejszą kobietę, jaką poznał. Wspiera mnie, choć osobiście myślę, że nie do końca rozumie, co kłębi się w mojej dziwnej głowie. Mimo to słucha i jest obok.

Kiedy wypijam lampkę francuskiego, czerwonego wina za twoje zdrowie, chciałabym abyś tak jak ja był dzisiaj wdzięczny. Za oddanego przyjaciela, który jest odporny na twoje humorki i za rodzinę, która jest z ciebie dumna. Za każdy grosz wydany na swój kąt, zachcianki, dobre jedzenie i taksówkę, która wiezie cię do domu, zniszczonego po urodzinowej imprezie.

Za ciepły początek listopada, liście spadające z drzew, miejski park spowity jesiennym słońcem, obcego psa merdającego ogonem na twój widok, dziecko wręczające ci zerwany z ziemi kwiat. Za panią, której ustępujesz miejsca w tramwaju, ludzi śmiejących się z twoich żartów, miłą atmosferę w pracy, siłę, która rozpiera od środka. Za rozgrzewającą ciało wiśniówkę, ulubiona piosenkę, którą właśnie puścili w radiu, chmury które ułożyły się w kształt ptaka z rozpostartymi skrzydłami.

Bo zazwyczaj to, czego chcemy, jest dla nas najgorsze. Ale lepiej spróbować, walczyć i samemu się o tym przekonać, niż marzyć stojąc w oknie, nie wiedząc czy patrzymy na wschód, czy na zachód. Lepiej się potknąć i wstać, niż przeżyć życie, nie wiedząc jakimi barwami było nasycone.

Wszystkiego najlepszego, Wi.

Podobne wpisy

#, #, #, #, #, #, #, #, #, #, #, #