Nie opłaca się kochać?

Ma pan rację, panie Tomaszu. Ktoś mnie kiedyś bardzo skrzywdził. Powiem panu w tajemnicy, że skrzywdziło mnie kilku mężczyzn i kiedyś mówiłam, że to moja wina, bo byłam naiwna, może głupia, a może zbyt młoda.

Ale to wcale nie była moja wina, bo cóż jest złego w zakochaniu?

Miotam się, kiedy to wszystko mi się przypomina. A przypomina się zawsze wtedy, gdy wszystko jest pięknie. Kiedy jest dobrze, miło i śmieją mi się oczy i…
I w takich momentach wyświetla mi się na Facebooku zdjęcie Wiktora. W takich momentach, dostaję po trzech latach SMSa od Stefana, że chciałby mnie przeprosić, przeprosić, przeprosić; że przeprasza.
Trzy lata, nawet nie miałam już jego numeru telefonu. W takich chwilach puszczam płytę, którą Maurycy dał mi w chwili krótkiego, acz intensywnego romansu, kiedy to twierdził, że zwariował, oszalał na moim punkcie, a miesiąc później wziął ślub z inną kobietą, a ja tego dnia tak bardzo płakałam.

Duchy byłych. Zawsze nie w czas, zawsze nie w kolor, nie w dźwięk i nie w moment. Czy wiesz, że ich obecność przestanie boleć tylko wtedy, kiedy im wybaczysz?

Jeśli jestem twoim duchem, wybacz mi tej nocy.

 

Podobne wpisy

#, #, #, #