To mężczyźni stworzyli friendzone

Kiedy zaczynamy się z kimś spotykać, zastanawiamy się czy spotkania mają prowadzić do czegoś więcej; czy spacer był randką; jakie druga strona ma wobec nas zamiary i wreszcie, czy my sami chcemy czegoś więcej?

Kobiety potrafią wykazać inicjatywę, ale robią to do pewnego momentu. Chcą pokazać, że można się o nie postarać, że znajdą czas i chęci na spotkanie, ale to, co wydarzy się dalej, jest w rękach mężczyzny.
Niezależne, silne, przywódcze, wyemancypowane – gówno prawda. Większość kobiet marzy o tym, by to mężczyzna wykonał pierwszy krok, by to on zawalczył.

Nie jesteśmy skomplikowane. To, czego oczekujemy to szacunek, inicjatywa i wzruszenie. Chcemy, aby mężczyzna zaproponował miejsce i godzinę spotkania i był tam tylko dla nas, dał nam poczucie bezpieczeństwa. Nie oszukujmy się, obie strony myślą o seksie, myślą czy i kiedy powinno to nastąpić, zastanawiają się jak miałoby to wyglądać, do czego mogłoby prowadzić. Kalkulujemy w głowie, kiedy zwykłe spotkanie staje się randką, kiedy randki przeobrażają się w głębszą relacje między dwojgiem ludzi, co sprawia, że jesteśmy parą?

W randkowaniu ważne jest zachowanie pewnego tempa, rytmu spotkań, rozwoju. To trochę jak z dystansem osobistym – jedni czują się komfortowo obok znajomych w odległości 45 cm, a inni 120 cm. Przestrzeń osobista jest sferą bardzo indywidualną, ale da się ją zamknąć w pewne ramy. Podobnie jest ze skracaniem dystansu na spotkaniach. Jeśli, powiedzmy,  na trzeciej randce mężczyzna nie pocałuje kobiety, będzie to głębokim skokiem we friendzone. Właśnie przestała czuć się atrakcyjna, nie czuje z drugiej strony zainteresowania, nie widzi inicjatywy. Właśnie zyskała nowego kolegę. Następnym razem zacznie opowiadać o tym, że rozdwajają jej się końcówki i że musi iść do kosmetyczki, bo ma okropne paznokcie. Dystans wydłuża się do 120cm i więcej.

Krótko mówiąc, jeśli była zainteresowana, a już nie jest – wina leży po jego stronie. To, że dziewczyny zaczęły nosić spodnie nie oznacza, że chcą chodzić na polowania.

Ona może ramiona odsłonić, ale on ma silnymi ramionami osłonić ją przed złym światem.

 

 

Podobne wpisy

#, #, #, #, #, #, #