Uczuciowi faceci – istnieją?

Spacerowały z Jolką wzdłuż rzeki pijąc kawę na wynos i paląc papierosy. Słońce przebijało się przez delikatne chmury i wiał  lekki wiatr. To był najprzyjemniejszy dzień od tygodnia. Nawet powietrze miało przyjemny zapach, jakby zwiastowało nadejście wiosny, choć był dopiero początek lutego.
– Myślisz, że oni tez tak czasem leżą i tęsknią? – spytała Hanka.
– Kto oni?
– No faceci.
– Myślę, że tak. – Jolka odpowiedziała lekko i dźwięcznie.
– I na przykład jak słyszą jakąś piosenkę, to kojarzy im się z jakąś dziewczyną? I potrafi ich to wzruszyć, albo przynajmniej sprawić, że będą tęsknić za nią cały dzień, nawet jeśli sami ją rzucili?
– Wiesz, Maćkowi deska w kiblu kojarzy się z jego byłą, więc piosenki chyba też.
– Deska?! To co ta dziewczyna mu musiała zrobić? A może po prostu była płaska jak deska? Ale żeby zaraz od kibla?!
– Nie wiem, nie wnikałam. Ale muszą też czasem myśleć, tęsknić, wspominać. Przecież jak jedziesz na wycieczkę w fajne miejsce, to nawet jeśli hotel był beznadziejny, to wspominasz miło i oglądasz zdjęcia.
– Coś w tym jest. – Hanka spojrzała w niebo.

Jolka była wysoką, śliczną blondynką. Skończyła zarządzanie po angielsku z wyróżnieniem. Teraz pracuje w korporacji i jest jedyną kobietą w teamie.
Jeśli chodzi o mężczyzn, to kiedyś była bardzo kochliwa. Wierzyła, że po jednej wspólnie spędzonej nocy, facet zadzwoni i zaprosi ją do kina, ale tak nigdy się nie działo. Po kilku takich przypadkach zaczęła traktować mężczyzn tak samo. Sex i nic więcej. W prawdzie coraz rzadziej miała ochotę na zbliżenia, bo wszystko się kiedyś nudzi, ale jeśli już, to zawsze bez zobowiązań. W głębi serca chciała mieć kogoś na stałe, ale tak bardzo bała się odrzucenia, że nawet nie próbowała traktować mężczyzn poważnie. W myślach godziła się ze staropanieństwem. Próbowała nawet polubić koty, w myśl tego, że jako stara panna będzie musiała jednego przygarnąć.

– A co u Jacka i Natalii? Zabrał ja w końcu do tego teatru? – Hanka obróciła głowę w stronę Jolki.
– A daj spokój. Mała im się rozchorowała. Kolejny tydzień siedzą zamknięci w domu i na siebie warczą. Jacek mówi, że ma już dosyć. Chciałby zabrać Natalię na randkę, tak jak kiedyś. Otworzyć jej drzwi samochodu, a nie tylko przekładać fotelik Małej z auta do auta.
– O proszę, jaki romantyk – Zdziwiła się Hanka.
– Mówię Ci, oni tez maja uczucia. – Jolka wzięła łyk kawy.
– To mam nadzieję, że czasem ich boli. Kupiłaś w końcu tę butelkowozieloną sukienkę?

 

(photo: tapiture.com)

Podobne wpisy

#, #, #, #, #, #, #, #, #, #, #